Individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė „CFlow“

2016.03.07

Mokesčių skaičiuoklė vykdantiems individualią veiklą pagal pažymą

Lengviausias būdas pradėti dirbti savarankiškai ir nepriklausomai – tai pradėti verslą, nesteigiant įmonės. Kitaip sakant, vykdyti individualią veiklą. Tapti individualios veiklos vykdytoju (ang. „freelancer‘ių“) be galo paprasta ir užtrunka vos keletą minučių (kaip tai padaryti, skaitykite čia). Norint pradėti vykdyti individualią veiklą pagal pažymą, nereikia nei pradinių investicijų, nei įstatymų numatytų finansinių išlaidų – užregistravus norimą veiklos rūšį Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI), pradėti dirbti savarankiškai galite jau tą pačią dieną. Vis dėlto, pradėjus individualią veiklą, mokėti mokesčius privalo kiekvienas „freelanceris“. Daugeliui tai tampa gąsdinančiu barjeru imtis individualaus verslo. Tad kaip įveikti mokesčių nežinomybės baimę? „CFlow“ – tai individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė savarankiškai dirbantiems žmonėms. Jei norite sužinoti, kiek tiksliai ir kokių mokesčių privalote sumokėti, Jums tereikia nurodytame laukelyje įvesti iš individualios veiklos planuojamų gauti pajamų sumą, o „CFlow“ akimirksniu atliks visus skaičiavimus. Individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė nemokama – išbandyti ją galite čia!

Jei individualioje veikloje esate naujokas arba tik galvojate apie galimybę pradėti dirbti savarankiškai, žinokite – individualios veiklos mokesčių bijoti tikrai neverta. Sistema labai paprasta, todėl mokesčius perprasite akimirksniu (išsamiai apie individualios veiklos mokesčius skaitykite čia). Galima trumpai paminėti, kad bet kuriuo atveju individualios veiklos vykdytojui teks mokėti:

  • Gyventojo pajamų mokestį (GPM) – 5 arba 15 proc. nuo apmokestinamų pajamų;
  • Valstybinio socialinio draudimo (VSD) mokestį – 28,5 proc. nuo pusės apmokestinamų pajamų sumos;
  • Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas – 9 proc. nuo pusės apmokestinamų pajamų sumos.

Pavyzdys. Jei per metus iš individualios veiklos gavote 1 000 eurų pajamų, Jūsų mokesčiai atrodys taip (kai išlaidomis laikoma 30 proc. pajamų sumos):

Individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė

Išsamų šios lentelės paaiškinimą skaitykite čia.

Bet kuris puslapio cflow.lt lankytojas gali nemokamai pasinaudoti minėta skaičiuokle ir sužinoti, kiek individualios veiklos mokesčių reikės mokėti. Tačiau „CFlow“ atlieka kur kas daugiau sudėtingesnių funkcijų, kurios dažnam „freelancer‘iui“ tampa galvos skausmu dėl gaišinančio popierizmo, pildant sąskaitas faktūras, išlaidų žurnalus ir pan. Tuo tarpu registruoti „CFlow“ vartotojai gali apie visa tai pamiršti – visais biurokratiniais rūpesčiais pasirūpina elektroninė individualios veiklos apskaita (užsiregistruokite „CFlow“ ir išbandykite nemokamai čia).

Individualios veiklos skaičiuoklė

Susidomėjote? Daugiau informacijos apie „CFlow“ privalumus rasite čia. Išbandyti naujos kartos virtualų buhalterį nemokamai puslapyje www.cflow.lt galite dabar pat!

Taip pat skaitykite:
Individualios veiklos mokesčiai? Nieko sudėtingo!

Komentarai

Karantinas kai kuriems freelanceriams reiškia draudimą dirbti. O kaip su įsipareigojimais?

2020.03.16

Teisininko komentaras Vyriausybei nuo pirmadienio paskelbus karantiną, bent dviems savaitėms kai kuriems freelanceriams draudžiama arba pasidaro neįmanoma dirbti: negali išvykti į užsienį, nevyks suplanuoti renginiai, negali teikti kai kurių paslaugų. O daugeliui freelancerių tokia padėtis reiškia pradelstą lizingo ar būsto paskolos mokėjimą, taip pat artėja pajamų deklaravimo ir mokesčių mokėjimo laikas.  Apie teisinį karantino vertinimą […]

Skaityti daugiau

7 patarimai, kurie padės tapti sėkmingu „freelanceriu“

2019.07.05

Dirbti savarankiškai gali bene kiekvienas, tačiau, norint, kad individuali veikla taptų realiu pragyvenimo šaltiniu, o ne papildomu uždarbiu ar hobiu, reikia šiek tiek labiau pasistengti. Štai 7 patarimai, kuriais vadovautis turėtų kiekvienas „freelanceris“.

Skaityti daugiau

Jie – „freelanceriai“. K. Jarmalytė: „Tapyba ant drabužių meną priartinu prie žmonių“

2017.09.10

Rubrikoje „Jie – „freelanceriai“ lankosi kūrėja Karolina Jarmalytė. Naujame interviu mergina atskleidžia, kaip atsisakė aukštų pareigų ir pasinėrė į tapybą, dalinasi mintimis apie savarankišką darbą ir meną, kuris artimas visiems žmonėms. 

Skaityti daugiau
freelanceris

„Freelanceris“ Lietuvoje: kaip pradėti dirbti individualiai?

2016.06.01

Tau seniai atsibodo „ofisinis“ darbas nuo aštuntos iki penktos, rutina ir tai, kad direktorius iki šiol nepadidino algos. Gal verčiau dirbk individualiai ir būk „freelanceris“?

Skaityti daugiau

„Pakrantė“ – gamtos apsuptyje įsikūrusi bendradarbystės erdvė kūrybininkams

2018.12.18

Anot Giedrės Krylovaitės, „Pakrantės“ „coworking’as“ išsiskiria tuo, kad yra įsikūręs gamtos apsuptyje ir yra ideali vieta kūrybininkams, kurie čia gali naudotis net teniso kortais.

Skaityti daugiau

Jie –„freelanceriai“. Grafikos dizainerė Rūta: „Klientai patys dažnai nežino, ko nori“

2018.12.18

Savamokslė grafikos dizainerė įsitikinusi, kad dauguma jos kolegų susiduria su įnoringais klientais, ir atskleidžia savo metodą, kaip kovoti su užsakovais, kurie ir patys ne visuomet supaiso savo įgeidžių.

Skaityti daugiau

Bendradarbystės erdvių tinklas „Happspace“ Kaune „freelanceriams“ siūlo net masažus

2018.12.01

„Happspace“ lokacijose ypatingas dėmesys skiriamas ne tik darbui, bet ir poilsiui, laisvai samdomi specialistai, panorėję, čia gali atsipalaiduoti masažo kambaryje arba numigti būtent tam sukurtoje vietoje.

Skaityti daugiau

Bendradarbystės erdvė „Altspace“ plečiasi: ypač laukia kūrybinių industrijų atstovų

2018.11.06

Didelio susidomėjimo sulaukęs ir didžiules ambicijas pademonstravęs „hub’as“ lapkričio 5 dieną atidarė antrąjį savo padalinį.

Skaityti daugiau
Vilnius Tech Park

Bendradarbystės erdvė „Vilnius Tech Park“: žaliuojanti oazė „freelanceriams“ ir startuolių komandoms

2018.09.27

Rubrikoje „Bendradarbystės erdvės“ – žaliuojančioje Vilniaus oazėje įsikūręs „Vilnius Tech Park“, kuriame vietą atranda ne tik „freelanceriai“, bet ir įvairaus dydžio startuolių komandos bei investuotojai.

Skaityti daugiau

„Jie – „freelanceriai“. Du viename: D. Pauliuščenkaitė – ir meno vadovė, ir tekstų kūrėja

2018.09.23

Deimantė sėkmingai įsisavino dvi specialybes – tekstų kūrėjos bei meno vadovės – ir jau kurį laiką teikia individualias paslaugas tokiems klientams, kaip „Garnier“, „Fructis“ ar „Viaplay“.

Skaityti daugiau