Bendradarbystės erdvė „Altspace“ plečiasi: ypač laukia kūrybinių industrijų atstovų

2018.11.06

Rubrikoje „Bendradarbystės erdvės“ pristatome „Altspace“. Didelio susidomėjimo sulaukęs ir didžiules ambicijas pademonstravęs hub’as lapkričio 5 dieną atidarė antrąjį savo padalinį. Į klausimus atsako vienas iš „Altspace“ komandos narių, „Laisvės TV“ direktorius Mykolas Markauskas

Rubriką „Bendradarbystės erdvės“ pristato laisvai samdomiems specialistams sukurta elektroninė apskaita „CFlow“ (išbandykite nemokamai čia).

– Kaip ir kodėl kilo mintis sukurti bendradarbystės erdvę? 

– Iš tikrųjų projektas gimė visiškai netikėtai, vieno „Ogmios miesto“ restorano tarpduryje susitikus to paties miesto valdybos pirmininkui Arūnui Žemaičiui ir „Laisvės TV“ idėjos autoriui Andriui Tapinui. Apsikeitus keliomis frazėmis prasidėjo ilgas projekto idėjos gryninimo ir projekto vystymo procesas, kuris truko beveik metus.

„AltSpace“ – tai bendradarbystės erdvė, kurią valdo „Laisvės TV“ kolektyvas. Erdvė orientuota į kūrybines industrijas, čia nuolat verda daug veiksmo, vyksta įvairūs renginiai ir filmavimai. Idėjai pasiteisinus jau po kelių mėnesių pradėjome vystyti antrą erdvę, kuri Islandijos gatvėje atsidarė visai neseniai – lapkričio 5 dieną. Čia plėtra nesustos, judėsime pirmyn.

– Kur esate įsikūrę? Kokio dydžio jūsų patalpos? Kiek ir kokių sričių specialistų pas jus dirba dabar? 

– Šiuo metu turime dvi lokacijas – Šiaurės miestelyje, Lakūnų gatvėje (1200 kvadratinių metrų, apie 200 darbo vietų), kuri buvo atidaryta 2018 metų balandžio mėnesį, ir jau minėtoje Islandijos gatvėje, miesto centre (510 kvadratinių metrų, apie 50 darbo vietų). 

– Kuo, lyginant su kitomis bendradarbystės erdvėmis, esate išskirtiniai?

– „AltSpace“ nuo pat pradžių akcentavo bendruomenę. Mūsų pagrindinis kasdienis rūpestis yra užtikrinti, kad žmonės jaustųsi gerai, dirbtų kartu ir kad jiems nereikėtų rūpintis jokiais buitiniais klausimais. Lyginant su kitomis erdvėmis, „AltSpace“ daugiausiai telkiasi būtent kūrybinių industrijų krypties specialistai. Žinoma, darome ir išimčių, su sąlyga, kad prie mūsų norintis prisijungti žmogus neštų naudą bendruomenei. 

– Kiek „freelanceriui“ kainuoja viena darbo vieta ir kas įskaičiuota į šią kainą?
– „AltSpace“ galima rinktis iš trijų narystės planų: 99 Eur/mėn. (kintanti vieta), 179 Eur/mėn. (fiksuota vieta), 279 Eur/mėn. (privatus kabinetas). Į visas trijų planų kainas įskaičiuota galimybė naudotis susitikimų ir skambučių kambariais, kūrybos ir laisvalaikio erdvėmis, virtuve ir valgomuoju, greitu bevieliu internetu, be to, gaunamas adresas korespondencijai. Bendradarbystės erdvės teikiamais patogumais mūsų nariai gali naudotis bet kurią dieną, visą parą.

– Ar inicijuojate tam tikrus laisvai samdomų darbuotojų susibūrimus, susipažinimus? 

– „AltSpace“ nuolat stengiamės palaikyti bei skatinti tarpusavio ryšius tarp narių. Tam organizuojame susipažinimo pusryčius, naudingas ir įdomias paskaitas, neformalius pasibuvimus.

– Kaip nuo įkūrimo keitėsi jūsų bendradarbystės erdvė ir kokius pokyčius numatote ateityje?

– „AltSpace“ nuo atidarymo keitėsi nežymiai. Galima sakyti, kad tai tik kosmetiniai pokyčiai. Turėjome daug laiko viską nuodugniai apgalvoti per projekto vystymo laiką, todėl atsidarėme gerai pasiruošę.

– Kaip manote, kodėl „freelanceriui“ verta namus iškeisti į bendradarbystės erdvę? 

– Pirma, tai vieta skirta darbui – daug lengviau susikaupti bei produktyviau praleisti laiką. Taip pat labai svarbu supantys žmonės. „AltSpace“ galima rasti bendraminčių, naujų idėjų ar sprendimų įvairioms iškilusioms problemoms.

Norite pristatyti savo bendradarbystės erdvę? Rašykite mums el. paštu info@cflow.lt arba siųskite asmeninę žinutę feisbuke!  


Nuotraukos: „Altspace“

Komentarai

Karantinas kai kuriems freelanceriams reiškia draudimą dirbti. O kaip su įsipareigojimais?

2020.03.16

Teisininko komentaras Vyriausybei nuo pirmadienio paskelbus karantiną, bent dviems savaitėms kai kuriems freelanceriams draudžiama arba pasidaro neįmanoma dirbti: negali išvykti į užsienį, nevyks suplanuoti renginiai, negali teikti kai kurių paslaugų. O daugeliui freelancerių tokia padėtis reiškia pradelstą lizingo ar būsto paskolos mokėjimą, taip pat artėja pajamų deklaravimo ir mokesčių mokėjimo laikas.  Apie teisinį karantino vertinimą […]

Skaityti daugiau

7 patarimai, kurie padės tapti sėkmingu „freelanceriu“

2019.07.05

Dirbti savarankiškai gali bene kiekvienas, tačiau, norint, kad individuali veikla taptų realiu pragyvenimo šaltiniu, o ne papildomu uždarbiu ar hobiu, reikia šiek tiek labiau pasistengti. Štai 7 patarimai, kuriais vadovautis turėtų kiekvienas „freelanceris“.

Skaityti daugiau

Jie – „freelanceriai“. K. Jarmalytė: „Tapyba ant drabužių meną priartinu prie žmonių“

2017.09.10

Rubrikoje „Jie – „freelanceriai“ lankosi kūrėja Karolina Jarmalytė. Naujame interviu mergina atskleidžia, kaip atsisakė aukštų pareigų ir pasinėrė į tapybą, dalinasi mintimis apie savarankišką darbą ir meną, kuris artimas visiems žmonėms. 

Skaityti daugiau
freelanceris

„Freelanceris“ Lietuvoje: kaip pradėti dirbti individualiai?

2016.06.01

Tau seniai atsibodo „ofisinis“ darbas nuo aštuntos iki penktos, rutina ir tai, kad direktorius iki šiol nepadidino algos. Gal verčiau dirbk individualiai ir būk „freelanceris“?

Skaityti daugiau

„Pakrantė“ – gamtos apsuptyje įsikūrusi bendradarbystės erdvė kūrybininkams

2018.12.18

Anot Giedrės Krylovaitės, „Pakrantės“ „coworking’as“ išsiskiria tuo, kad yra įsikūręs gamtos apsuptyje ir yra ideali vieta kūrybininkams, kurie čia gali naudotis net teniso kortais.

Skaityti daugiau

Jie –„freelanceriai“. Grafikos dizainerė Rūta: „Klientai patys dažnai nežino, ko nori“

2018.12.18

Savamokslė grafikos dizainerė įsitikinusi, kad dauguma jos kolegų susiduria su įnoringais klientais, ir atskleidžia savo metodą, kaip kovoti su užsakovais, kurie ir patys ne visuomet supaiso savo įgeidžių.

Skaityti daugiau

Bendradarbystės erdvių tinklas „Happspace“ Kaune „freelanceriams“ siūlo net masažus

2018.12.01

„Happspace“ lokacijose ypatingas dėmesys skiriamas ne tik darbui, bet ir poilsiui, laisvai samdomi specialistai, panorėję, čia gali atsipalaiduoti masažo kambaryje arba numigti būtent tam sukurtoje vietoje.

Skaityti daugiau

Bendradarbystės erdvė „Altspace“ plečiasi: ypač laukia kūrybinių industrijų atstovų

2018.11.06

Didelio susidomėjimo sulaukęs ir didžiules ambicijas pademonstravęs „hub’as“ lapkričio 5 dieną atidarė antrąjį savo padalinį.

Skaityti daugiau
Vilnius Tech Park

Bendradarbystės erdvė „Vilnius Tech Park“: žaliuojanti oazė „freelanceriams“ ir startuolių komandoms

2018.09.27

Rubrikoje „Bendradarbystės erdvės“ – žaliuojančioje Vilniaus oazėje įsikūręs „Vilnius Tech Park“, kuriame vietą atranda ne tik „freelanceriai“, bet ir įvairaus dydžio startuolių komandos bei investuotojai.

Skaityti daugiau

„Jie – „freelanceriai“. Du viename: D. Pauliuščenkaitė – ir meno vadovė, ir tekstų kūrėja

2018.09.23

Deimantė sėkmingai įsisavino dvi specialybes – tekstų kūrėjos bei meno vadovės – ir jau kurį laiką teikia individualias paslaugas tokiems klientams, kaip „Garnier“, „Fructis“ ar „Viaplay“.

Skaityti daugiau