„Pakrantė“ – gamtos apsuptyje įsikūrusi bendradarbystės erdvė kūrybininkams

2018.12.18

Rubrikoje „Bendradarbystės erdvės“ kalbiname Giedrę Krylovaitę„Pakrantės“ projektų vadovę bei koordinatorę. Anot jos, „Pakrantės“ coworking’as išsiskiria tuo, kad yra įsikūręs gamtos apsuptyje ir yra ideali vieta kūrybininkams, kurie čia gali naudotis net teniso kortais. Kviečiame skaityti visą interviu. 

Rubriką „Bendradarbystės erdvės“ pristato laisvai samdomiems specialistams sukurta elektroninė apskaita „CFlow“ (išbandykite nemokamai čia).  

– Kaip ir kodėl kilo mintis sukurti bendradarbystės erdvę? 

Jau penkerius metus veikianti bendradarbystės erdvė „Pakrantė“ susikūrė, norėdama prisidėti prie kūrybinių industrijų verslo atstovų augimo. Tai vieta, suteikianti galimybę dirbti individualiai ar su savo kolegomis ir tuo pat metu skatinanti ieškoti bendradarbysčių su šalia dirbančiais kolegomis iš įvairių kūrybinių industrijų sektorių.

– Kur esate įsikūrę? Kokio dydžio jūsų patalpos? Koks jūsų darbo laikas?

– „Pakrantės“ kūrybinių industrijų centras įsikūręs mieste, bet gamtos apsuptyje – Valakampiuose. Tai – trijų aukštų pastatas, kurio cokoliniame aukšte įkurta coworking‘o erdvė, pirmajame aukšte – administracinės patalpos, susitikimų kambarys, skaitykla ir galerija, skirta kūrybiniams renginiams, parodoms, fotosesijoms, filmavimams, o trečiasis aukštas – kūrybinių verslų ir menininkų studijos. Coworking‘o erdvėje yra apie 500 kvadratinių metrų darbo vietoms, virtuvei bei poilsio zonai.

Administracija dirba darbo dienomis nuo 9 val. iki 17 val., o  bendruomenės nariai laisvai gali naudotis erdvėmis visą parą, kiekvieną savaitės dieną.

– Kuo, lyginant su kitomis bendradarbystės erdvėmis, esate išskirtiniai?

– „Pakrantė“ įsikūrusi gamtos prieglobstyje, atokiau nuo miesto šurmulio, taip siūlydama atrasti harmoniją tarp darbo ir poilsio. Nuo pat įsikūrimo pradžios padedame augti kūrybinių industrijų verslams ir prisidedame prie meno populiarinimo, edukacijos. Priimame tik šių sričių atstovus ir skatiname juos tarpusavyje bendradarbiauti, mokytis vieniems iš kitų. Kuriame stiprią bendruomenę, kuri būtų konkurencinga ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėje rinkoje. Manome, kad tai mūsų didžiausios stiprybės, leidžiančios susikoncentruoti į kuriamus produktus, paslaugas, atsiribojant nuo miesto trukdžių.

„Pakrantės“ bendradarbystės erdvėje dirbanti fotografė Martyna Jovaišaitė Paukštė viename interviu puikiai apibūdino darbą mūsų bendruomenėje ir aplinkoje:

„Mane sužavėjo šio pastato lokacija ir aplink sklindanti ramybė.  Šiuo metu gyvenu Senamiestyje, todėl darbas čia – atgaiva nuo miesto šurmulio. Mano darbas yra individualus, tačiau, kai dirbu kitų žmonių apsuptyje, jaučiu, jog veikla tampa produktyvesnė. Pertraukų metu mėgaujuosi kava bei pokalbiais su kolegomis. Vienas iš mane nustebinusių šio centro privalumų – stiprus bendruomeniškumo jausmas. Tokiai asmenybei kaip aš, kuri niekada nebuvo dirbusi biure, visos bendros šventės yra tikras atradimas. Tai – bendruomenė, kuri nedirba kartu su tavimi, tačiau įsitraukia ir bendrauja tarpusavyje. Ši vieta kitokia, joje gali kartu padiskutuoti ir gauti įkvėpimo bei pagalbos iš kitų.“

– Kiek vietų esate numatę „freelanceriams“? Kiek ir kokių sričių specialistų pas jus dirba dabar?

Coworking‘o erdvėje turime 45 darbo vietas. Šiuo metu čia dirba apie 30 įvairių kūrybinių industrijų atstovų: interjero dizainerių, grafikų, architektų, IT specialistų, video kūrėjų, fotografų ir kt.

– Kiek „freelanceriui“ kainuoja viena darbo vieta ir kas įskaičiuota į šią kainą?

– Mėnesio kaina, įskaičiavus mokesčius, yra 100 eurų. Į šią kainą įeina fiksuota darbo vieta, patekimas į savo darbo erdvę 24/7, neribota susitikimų kambario rezervacija, bendrų erdvių naudojimas, spausdinimas, apsauga, internetas, galimybė dalyvauti įvairiuose renginiuose, parodose, puiki bendruomenė, patogus automobilių parkavimas ne tik bendruomenės nariams, bet ir jų klientams bei galimybė vasaros sezonu naudotis šalia pastato esančiais teniso kortais. O svarbiausia – išskirtinis gamtos prieglobstis. Tiesa, turime ir nefiksuotų darbo vietų – vienai dienai ar savaitei.

– Ar inicijuojate tam tikrus laisvai samdomų darbuotojų susibūrimus, susipažinimus?

– Stengiamės organizuoti bendruomenės susitikimus, susipažinimus ne tik virtualioje aplinkoje, bet ir realiai kartu švęsti įvairias šventes, organizuoti susitikimus ir pyragų valgymus, o kitą sezoną planuojame organizuoti ir bendruomenės teniso turnyrą (juk šalia pastato turime teniso kortą).

– Kaip nuo įkūrimo keitėsi jūsų bendradarbystės erdvė ir kokius pokyčius numatote ateityje?

– Tikriausiai mūsų coworking‘o erdvė nėra pakitusi, jau prieš penkerius metus mes pradėjome auginti kūrybinių industrijų atstovus ir stiprinome jų bendradarbiavimą. Tikimės ir toliau taikyti tokią praktiką, tačiau norėtume organizuoti daugiau renginių, skirtų bendruomenei, ar pasikviesti diskusijoms ir edukacinei veiklai įvairių sričių profesionalų.

– Kaip manote, kodėl „freelanceriui“ verta namus iškeisti į bendradarbystės erdvę? Kokią naudą pastebi pas jus dirbantys „freelanceriai“?

– Darbo ir namų aplinka turėtų būti atskirta, norint organizmui sudėlioti režimą, produktyvų darbą ir kokybišką poilsį. Kai darbas vyksta namuose, laikas ir aplinka sau ir darbui susipina. Manau, kad net ir darbo vieta bendroje erdvėje su įvairiais kolegomis stiprina produktyvumą ir kūrybiškumą (nesvarbu, kokioje srityje dirbtumėte). Mūsų bendruomenė taip pat pastebi, kad darbas namuose ne toks produktyvus. Atvykstant į „biurą“ per daug trumpesnį laiką galima nuveikti daug daugiau, o likęs laikas namuose tampa kokybiškesnis. Taip pat skirtingų sričių kolegos, dirbantys visai šalia, turi galimybę pasitarti ir greičiau rasti atsakymus.

Rubriką „Bendradarbystės erdvės“ pristato laisvai samdomiems specialistams sukurta elektroninė apskaita „CFlow“ (išbandykite nemokamai čia).  


Nuotraukos: „Pakrantė“  

Komentarai

Karantinas kai kuriems freelanceriams reiškia draudimą dirbti. O kaip su įsipareigojimais?

2020.03.16

Teisininko komentaras Vyriausybei nuo pirmadienio paskelbus karantiną, bent dviems savaitėms kai kuriems freelanceriams draudžiama arba pasidaro neįmanoma dirbti: negali išvykti į užsienį, nevyks suplanuoti renginiai, negali teikti kai kurių paslaugų. O daugeliui freelancerių tokia padėtis reiškia pradelstą lizingo ar būsto paskolos mokėjimą, taip pat artėja pajamų deklaravimo ir mokesčių mokėjimo laikas.  Apie teisinį karantino vertinimą […]

Skaityti daugiau

7 patarimai, kurie padės tapti sėkmingu „freelanceriu“

2019.07.05

Dirbti savarankiškai gali bene kiekvienas, tačiau, norint, kad individuali veikla taptų realiu pragyvenimo šaltiniu, o ne papildomu uždarbiu ar hobiu, reikia šiek tiek labiau pasistengti. Štai 7 patarimai, kuriais vadovautis turėtų kiekvienas „freelanceris“.

Skaityti daugiau

Jie – „freelanceriai“. K. Jarmalytė: „Tapyba ant drabužių meną priartinu prie žmonių“

2017.09.10

Rubrikoje „Jie – „freelanceriai“ lankosi kūrėja Karolina Jarmalytė. Naujame interviu mergina atskleidžia, kaip atsisakė aukštų pareigų ir pasinėrė į tapybą, dalinasi mintimis apie savarankišką darbą ir meną, kuris artimas visiems žmonėms. 

Skaityti daugiau
freelanceris

„Freelanceris“ Lietuvoje: kaip pradėti dirbti individualiai?

2016.06.01

Tau seniai atsibodo „ofisinis“ darbas nuo aštuntos iki penktos, rutina ir tai, kad direktorius iki šiol nepadidino algos. Gal verčiau dirbk individualiai ir būk „freelanceris“?

Skaityti daugiau

„Pakrantė“ – gamtos apsuptyje įsikūrusi bendradarbystės erdvė kūrybininkams

2018.12.18

Anot Giedrės Krylovaitės, „Pakrantės“ „coworking’as“ išsiskiria tuo, kad yra įsikūręs gamtos apsuptyje ir yra ideali vieta kūrybininkams, kurie čia gali naudotis net teniso kortais.

Skaityti daugiau

Jie –„freelanceriai“. Grafikos dizainerė Rūta: „Klientai patys dažnai nežino, ko nori“

2018.12.18

Savamokslė grafikos dizainerė įsitikinusi, kad dauguma jos kolegų susiduria su įnoringais klientais, ir atskleidžia savo metodą, kaip kovoti su užsakovais, kurie ir patys ne visuomet supaiso savo įgeidžių.

Skaityti daugiau

Bendradarbystės erdvių tinklas „Happspace“ Kaune „freelanceriams“ siūlo net masažus

2018.12.01

„Happspace“ lokacijose ypatingas dėmesys skiriamas ne tik darbui, bet ir poilsiui, laisvai samdomi specialistai, panorėję, čia gali atsipalaiduoti masažo kambaryje arba numigti būtent tam sukurtoje vietoje.

Skaityti daugiau

Bendradarbystės erdvė „Altspace“ plečiasi: ypač laukia kūrybinių industrijų atstovų

2018.11.06

Didelio susidomėjimo sulaukęs ir didžiules ambicijas pademonstravęs „hub’as“ lapkričio 5 dieną atidarė antrąjį savo padalinį.

Skaityti daugiau
Vilnius Tech Park

Bendradarbystės erdvė „Vilnius Tech Park“: žaliuojanti oazė „freelanceriams“ ir startuolių komandoms

2018.09.27

Rubrikoje „Bendradarbystės erdvės“ – žaliuojančioje Vilniaus oazėje įsikūręs „Vilnius Tech Park“, kuriame vietą atranda ne tik „freelanceriai“, bet ir įvairaus dydžio startuolių komandos bei investuotojai.

Skaityti daugiau

„Jie – „freelanceriai“. Du viename: D. Pauliuščenkaitė – ir meno vadovė, ir tekstų kūrėja

2018.09.23

Deimantė sėkmingai įsisavino dvi specialybes – tekstų kūrėjos bei meno vadovės – ir jau kurį laiką teikia individualias paslaugas tokiems klientams, kaip „Garnier“, „Fructis“ ar „Viaplay“.

Skaityti daugiau