Individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė „CFlow“

2016.03.07

Mokesčių skaičiuoklė vykdantiems individualią veiklą pagal pažymą

Lengviausias būdas pradėti dirbti savarankiškai ir nepriklausomai – tai pradėti verslą, nesteigiant įmonės. Kitaip sakant, vykdyti individualią veiklą. Tapti individualios veiklos vykdytoju (ang. „freelancer‘ių“) be galo paprasta ir užtrunka vos keletą minučių (kaip tai padaryti, skaitykite čia). Norint pradėti vykdyti individualią veiklą pagal pažymą, nereikia nei pradinių investicijų, nei įstatymų numatytų finansinių išlaidų – užregistravus norimą veiklos rūšį Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI), pradėti dirbti savarankiškai galite jau tą pačią dieną. Vis dėlto, pradėjus individualią veiklą, mokėti mokesčius privalo kiekvienas „freelanceris“. Daugeliui tai tampa gąsdinančiu barjeru imtis individualaus verslo. Tad kaip įveikti mokesčių nežinomybės baimę? „CFlow“ – tai individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė savarankiškai dirbantiems žmonėms. Jei norite sužinoti, kiek tiksliai ir kokių mokesčių privalote sumokėti, Jums tereikia nurodytame laukelyje įvesti iš individualios veiklos planuojamų gauti pajamų sumą, o „CFlow“ akimirksniu atliks visus skaičiavimus. Individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė nemokama – išbandyti ją galite čia!

Jei individualioje veikloje esate naujokas arba tik galvojate apie galimybę pradėti dirbti savarankiškai, žinokite – individualios veiklos mokesčių bijoti tikrai neverta. Sistema labai paprasta, todėl mokesčius perprasite akimirksniu (išsamiai apie individualios veiklos mokesčius skaitykite čia). Galima trumpai paminėti, kad bet kuriuo atveju individualios veiklos vykdytojui teks mokėti:

  • Gyventojo pajamų mokestį (GPM) – 5 arba 15 proc. nuo apmokestinamų pajamų;
  • Valstybinio socialinio draudimo (VSD) mokestį – 28,5 proc. nuo pusės apmokestinamų pajamų sumos;
  • Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas – 9 proc. nuo pusės apmokestinamų pajamų sumos.

Pavyzdys. Jei per metus iš individualios veiklos gavote 1 000 eurų pajamų, Jūsų mokesčiai atrodys taip (kai išlaidomis laikoma 30 proc. pajamų sumos):

Individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė

Išsamų šios lentelės paaiškinimą skaitykite čia.

Bet kuris puslapio cflow.lt lankytojas gali nemokamai pasinaudoti minėta skaičiuokle ir sužinoti, kiek individualios veiklos mokesčių reikės mokėti. Tačiau „CFlow“ atlieka kur kas daugiau sudėtingesnių funkcijų, kurios dažnam „freelancer‘iui“ tampa galvos skausmu dėl gaišinančio popierizmo, pildant sąskaitas faktūras, išlaidų žurnalus ir pan. Tuo tarpu registruoti „CFlow“ vartotojai gali apie visa tai pamiršti – visais biurokratiniais rūpesčiais pasirūpina elektroninė individualios veiklos apskaita (užsiregistruokite „CFlow“ ir išbandykite nemokamai čia).

Individualios veiklos skaičiuoklė

Susidomėjote? Daugiau informacijos apie „CFlow“ privalumus rasite čia. Išbandyti naujos kartos virtualų buhalterį nemokamai puslapyje www.cflow.lt galite dabar pat!

Taip pat skaitykite:
Individualios veiklos mokesčiai? Nieko sudėtingo!

Komentarai

„Jie – „freelanceriai“. Du viename: D. Pauliuščenkaitė – ir meno vadovė, ir tekstų kūrėja

2018.08.13

Deimantė sėkmingai įsisavino dvi specialybes – tekstų kūrėjos bei meno vadovės – ir jau kurį laiką teikia individualias paslaugas tokiems klientams, kaip „Garnier“, „Fructis“ ar „Viaplay“.

Skaityti daugiau

Bendradarbystės erdvė „FRIDGE“: nedidelė vieta, kurioje mezgasi didelės draugystės

2018.08.02

Naujoje rubrikoje „Bendradarbystės erdvės“ skaitykite apie visoje Lietuvoje veikiančias vietas, skirtas „freelanceriams“, ir, galbūt, išbandykite darbą vienoje iš jų. Pavyzdžiui, „FRIDGE“.

Skaityti daugiau

„Jie – „freelanceriai“. A. Aleksandravičius: „Vis daugiau jaunų žmonių dirba individualiai“

2018.07.02

A. Aleksandravičiui – tik dvidešimt vieneri, tačiau jis jau antrus metus sėkmingai dirba tiek su užsienio, tiek su Lietuvos užsakovais ir su pastoviu darbu savo ateities nesieja.

Skaityti daugiau

„Jie – „freelanceriai“. Animatorius Meinardas Valkevičius: „Mano didžiausia ambicija – Oskaras!“

2018.07.02

Savo animacijos studijai vadovaujantis Meinardas kviečia pažvelgti į kūrybos užkulisius, glaustai pristato animacijos istoriją ir atskleidžia, kokie animaciniai filmai jo mėgstamiausi. 

Skaityti daugiau

10 geriausių filmų (individualiai dirbantiems) video ir kino kūrėjams

2018.06.28

Scenarijų rašymo vargai, chaosas filmavimo aikštelėse ir nesibaigianti įtampa… Pristatome 10 filmų apie video ir kino industrijoje dirbančių specialistų kasdienybę.

Skaityti daugiau

„Jie – „freelanceriai“. Operatorius G. Šulcas individualią veiklą pavertė videoprojektų studija

2018.06.21

Gediminas Šulcas – laisvai samdomas operatorius, montuotojas ir bene visų video sričių žinovas, o taip pat ir videoprojektų studijos „Silence media“ įkūrėjas.

Skaityti daugiau
Filmai fotografams

10 geriausių filmų (individualiai dirbantiems) fotografams

2018.05.16

Rubrikoje „Filmai „freelanceriams“ pristatome dešimtuką geriausių vaidybinių ir dokumentinių kino juostų apie fotografiją bei fotografus, kurios sudomins ne tik akimirkos meną išmanančius specialistus.

Skaityti daugiau

„Jie – „freelanceriai“. K. Černeckis: „Rinkdamiesi papuošalus, žmonės darosi drąsesni“

2018.05.11

Išskirtinius papuošalus kuriantis juvelyras savo aistrą sėkmingai pavertė darbu ir daugelio moterų gerai žinomu prekės ženklu „RO Jewellery“.

Skaityti daugiau