Individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė „CFlow“

2016.03.07

Mokesčių skaičiuoklė vykdantiems individualią veiklą pagal pažymą

Lengviausias būdas pradėti dirbti savarankiškai ir nepriklausomai – tai pradėti verslą, nesteigiant įmonės. Kitaip sakant, vykdyti individualią veiklą. Tapti individualios veiklos vykdytoju (ang. „freelancer‘ių“) be galo paprasta ir užtrunka vos keletą minučių (kaip tai padaryti, skaitykite čia). Norint pradėti vykdyti individualią veiklą pagal pažymą, nereikia nei pradinių investicijų, nei įstatymų numatytų finansinių išlaidų – užregistravus norimą veiklos rūšį Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI), pradėti dirbti savarankiškai galite jau tą pačią dieną. Vis dėlto, pradėjus individualią veiklą, mokėti mokesčius privalo kiekvienas „freelanceris“. Daugeliui tai tampa gąsdinančiu barjeru imtis individualaus verslo. Tad kaip įveikti mokesčių nežinomybės baimę? „CFlow“ – tai individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė savarankiškai dirbantiems žmonėms. Jei norite sužinoti, kiek tiksliai ir kokių mokesčių privalote sumokėti, Jums tereikia nurodytame laukelyje įvesti iš individualios veiklos planuojamų gauti pajamų sumą, o „CFlow“ akimirksniu atliks visus skaičiavimus. Individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė nemokama – išbandyti ją galite čia!

Jei individualioje veikloje esate naujokas arba tik galvojate apie galimybę pradėti dirbti savarankiškai, žinokite – individualios veiklos mokesčių bijoti tikrai neverta. Sistema labai paprasta, todėl mokesčius perprasite akimirksniu (išsamiai apie individualios veiklos mokesčius skaitykite čia). Galima trumpai paminėti, kad bet kuriuo atveju individualios veiklos vykdytojui teks mokėti:

  • Gyventojo pajamų mokestį (GPM) – 5 arba 15 proc. nuo apmokestinamų pajamų;
  • Valstybinio socialinio draudimo (VSD) mokestį – 28,5 proc. nuo pusės apmokestinamų pajamų sumos;
  • Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas – 9 proc. nuo pusės apmokestinamų pajamų sumos.

Pavyzdys. Jei per metus iš individualios veiklos gavote 1 000 eurų pajamų, Jūsų mokesčiai atrodys taip (kai išlaidomis laikoma 30 proc. pajamų sumos):

Individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė

Išsamų šios lentelės paaiškinimą skaitykite čia.

Bet kuris puslapio cflow.lt lankytojas gali nemokamai pasinaudoti minėta skaičiuokle ir sužinoti, kiek individualios veiklos mokesčių reikės mokėti. Tačiau „CFlow“ atlieka kur kas daugiau sudėtingesnių funkcijų, kurios dažnam „freelancer‘iui“ tampa galvos skausmu dėl gaišinančio popierizmo, pildant sąskaitas faktūras, išlaidų žurnalus ir pan. Tuo tarpu registruoti „CFlow“ vartotojai gali apie visa tai pamiršti – visais biurokratiniais rūpesčiais pasirūpina elektroninė individualios veiklos apskaita (užsiregistruokite „CFlow“ ir išbandykite nemokamai čia).

Individualios veiklos skaičiuoklė

Susidomėjote? Daugiau informacijos apie „CFlow“ privalumus rasite čia. Išbandyti naujos kartos virtualų buhalterį nemokamai puslapyje www.cflow.lt galite dabar pat!

Taip pat skaitykite:
Individualios veiklos mokesčiai? Nieko sudėtingo!

Komentarai

Jie – „freelanceriai“. K. Jarmalytė: „Tapyba ant drabužių meną priartinu prie žmonių“

2017.09.10

Rubrikoje „Jie – „freelanceriai“ lankosi kūrėja Karolina Jarmalytė. Naujame interviu mergina atskleidžia, kaip atsisakė aukštų pareigų ir pasinėrė į tapybą, dalinasi mintimis apie savarankišką darbą ir meną, kuris artimas visiems žmonėms. 

Skaityti daugiau

Jie – „freelanceriai“. Martynas Zaremba: „Eidamas fotografuoti, pamiršk apie šortus ir basutes“

2017.08.27

Rubrikoje „Jie – „freelanceriai“ svečiuojasi bendradarbystės erdvės „Fridge“ įkūrėjas ir profesionalus fotografas M. Zaremba.

Skaityti daugiau

Jie – „freelanceriai“. Ilona Petrovė: „Tekstų kūrėjų bendruomenė – ne itin draugiška“

2017.08.21

Tęsiame savo naująją rubriką „Jie – freelanceriai“, kurioje į „CFlow“ interviu klausimus šįkart atsako redaktorė Ilona Petrovė.

Skaityti daugiau
Debesyla

Jie – „freelanceriai“. Danielius Goriunovas („Debesyla“): „Esu baisus tinginys“

2017.08.11

„CFlow“ pristato naują straipsnių ciklą „Jie – freelanceriai“, kuriame nuo šiol – laisvai samdomų specialistų sėkmės istorijos, patirtys ir patarimai. Pirmame šios rubrikos interviu kalbiname tinklaraštininką Danielių Goriunovą, daugeliui geriau žinomą „Debesylos“ vardu.

Skaityti daugiau
laisvai samdomas darbas

5 taisyklės „freelancerių“ ieškantiems verslininkams: kaip sėkmingai bendradarbiauti su laisvai samdomais specialistais?

2017.05.31

Norėdami paneigti dažnai apie „freelancerius“ girdimus mitus, pateikiame 5 taisykles, kuriomis vadovaudamiesi rasite bendrą kalbą su laisvai samdomais specialistais.

Skaityti daugiau
startuolis startup Lietuvoje

Startuolis Lietuvoje: interviu su „CFlow“ įkūrėju Andrium Mironovskiu

2017.05.10

Startuolio kūrimo užkulisiai ir laisvai samdomų specialistų darbo tendencijos. Apie visa tai – pirmosios elektroninės apskaitos šalies „freelanceriams“ kūrėjas.

Skaityti daugiau
sąskaita faktūra

Sąskaitų faktūrų tipai: standartinė, išankstinė, kreditinė

2016.08.04

Vykdant individualią veiklą, gali prireikti išrašyti ne tik standartinę, bet ir išankstinę ar kreditinę sąskaitą faktūrą. Kuo jos skiriasi?

Skaityti daugiau
individuali veikla

7 patarimai, kurie padės tapti sėkmingu freelanceriu

2016.07.05

Dirbti savarankiškai gali bene kiekvienas, tačiau, norint, kad individuali veikla taptų realiu pragyvenimo šaltiniu, o ne papildomu uždarbiu ar hobiu, reikia šiek tiek labiau pasistengti. Štai 7 patarimai, kuriais vadovautis turėtų kiekvienas freelanceris.

Skaityti daugiau
freelanceris

Freelanceris Lietuvoje: kaip pradėti dirbti individualiai?

2016.06.01

Tau seniai atsibodo „ofisinis“ darbas nuo aštuntos iki penktos, rutina ir tai, kad direktorius iki šiol nepadidino algos. Gal verčiau dirbk individualiai ir būk freelanceris?

Skaityti daugiau
Individualios veiklos mokesčiai

Individualios veiklos mokesčiai? Nieko sudėtingo!

2016.03.14

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl daugelis žmonių taip ir nesiima individualios veiklos, yra mokesčių baimė. Tačiau, dirbant pagal individualios veiklos pažymą, baimintis nėra priežasčių – viskas labai paprasta!

Skaityti daugiau
apskaita

Individualios veiklos apskaita: elektroninė ar „popierinė“? (Palyginimas)

2016.02.22

Elektroninė individualios veiklos apskaita ar įprasta „popierinė“ buhalterija: ką pasirinkti? Sužinokite, kaip dirbti savrankiškai patogiausia.

Skaityti daugiau
Individualios veiklos registravimas

Individualios veiklos registravimas ir nutraukimas: paprasta, kaip du kart du

2016.01.30

Individualios veiklos registravimas, kaip ir nutraukimas, užtrunka vos kelias minutes. Sužinokite, kaip gauti individualios veiklos pažymą tojau pat!

Skaityti daugiau
Verslo liudijimas ar pazyma

Verslo liudijimas ar individualios veiklos pažyma?

2015.11.04

Norite imtis individualios veiklos, bet nežinote, kurį būdą pasirinkti? Kas geriau Jums: verslo liudijimas ar individualios veiklos pažyma? Palyginkite skirtumus.

Skaityti daugiau
Individuali veikla pagal pažymą

Individuali veikla pagal pažymą: kas tai?

2015.11.02

Svajojate pradėti dirbti savarankiškai? Individuali veikla pagal pažymą – paprasčiausias būdas to pasiekti.

Skaityti daugiau

17 filmų individualiai dirbantiems tekstų kūrėjams

2016.07.29

Rubrikoje „Filmai freelanceriams“ – geriausios visų laikų juostos apie rašytojus, žurnalistus ir kitus tekstų kūrėjus. 17 kruopščiai atrinktų, įkvepiančių filmų apie žodžio virtuozus, kurių istorijos suteiks stiprybės ir vėl sėsti prie balto popieriaus lapo.

Skaityti daugiau
Icon euroSkaičiuoklė