Individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė „CFlow“

2016.03.07

Mokesčių skaičiuoklė vykdantiems individualią veiklą pagal pažymą

Lengviausias būdas pradėti dirbti savarankiškai ir nepriklausomai – tai pradėti verslą, nesteigiant įmonės. Kitaip sakant, vykdyti individualią veiklą. Tapti individualios veiklos vykdytoju (ang. „freelancer‘ių“) be galo paprasta ir užtrunka vos keletą minučių (kaip tai padaryti, skaitykite čia). Norint pradėti vykdyti individualią veiklą pagal pažymą, nereikia nei pradinių investicijų, nei įstatymų numatytų finansinių išlaidų – užregistravus norimą veiklos rūšį Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI), pradėti dirbti savarankiškai galite jau tą pačią dieną. Vis dėlto, pradėjus individualią veiklą, mokėti mokesčius privalo kiekvienas „freelanceris“. Daugeliui tai tampa gąsdinančiu barjeru imtis individualaus verslo. Tad kaip įveikti mokesčių nežinomybės baimę? „CFlow“ – tai individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė savarankiškai dirbantiems žmonėms. Jei norite sužinoti, kiek tiksliai ir kokių mokesčių privalote sumokėti, Jums tereikia nurodytame laukelyje įvesti iš individualios veiklos planuojamų gauti pajamų sumą, o „CFlow“ akimirksniu atliks visus skaičiavimus. Individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė nemokama – išbandyti ją galite čia!

Jei individualioje veikloje esate naujokas arba tik galvojate apie galimybę pradėti dirbti savarankiškai, žinokite – individualios veiklos mokesčių bijoti tikrai neverta. Sistema labai paprasta, todėl mokesčius perprasite akimirksniu (išsamiai apie individualios veiklos mokesčius skaitykite čia). Galima trumpai paminėti, kad bet kuriuo atveju individualios veiklos vykdytojui teks mokėti:

  • Gyventojo pajamų mokestį (GPM) – 5 arba 15 proc. nuo apmokestinamų pajamų;
  • Valstybinio socialinio draudimo (VSD) mokestį – 28,5 proc. nuo pusės apmokestinamų pajamų sumos;
  • Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas – 9 proc. nuo pusės apmokestinamų pajamų sumos.

Pavyzdys. Jei per metus iš individualios veiklos gavote 1 000 eurų pajamų, Jūsų mokesčiai atrodys taip (kai išlaidomis laikoma 30 proc. pajamų sumos):

Individualios veiklos mokesčių skaičiuoklė

Išsamų šios lentelės paaiškinimą skaitykite čia.

Bet kuris puslapio cflow.lt lankytojas gali nemokamai pasinaudoti minėta skaičiuokle ir sužinoti, kiek individualios veiklos mokesčių reikės mokėti. Tačiau „CFlow“ atlieka kur kas daugiau sudėtingesnių funkcijų, kurios dažnam „freelancer‘iui“ tampa galvos skausmu dėl gaišinančio popierizmo, pildant sąskaitas faktūras, išlaidų žurnalus ir pan. Tuo tarpu registruoti „CFlow“ vartotojai gali apie visa tai pamiršti – visais biurokratiniais rūpesčiais pasirūpina elektroninė individualios veiklos apskaita (užsiregistruokite „CFlow“ ir išbandykite nemokamai čia).

Individualios veiklos skaičiuoklė

Susidomėjote? Daugiau informacijos apie „CFlow“ privalumus rasite čia. Išbandyti naujos kartos virtualų buhalterį nemokamai puslapyje www.cflow.lt galite dabar pat!

Taip pat skaitykite:
Individualios veiklos mokesčiai? Nieko sudėtingo!

Komentarai

individualios veiklos mokesciai 2018

Supras kiekvienas: individualios veiklos mokesčiai 2018 (+pavyzdys)

2018.04.17

Šiame įraše paaiškiname individualios veiklos mokesčių sistemą, naudodami kiekvienam suprantamą pavyzdį, atnaujintą pagal 2018 metų pakeitimus.

Skaityti daugiau
GPM individualiai veiklai

Ar žinote, koks GPM tarifo dydis taikomas jūsų individualiai veiklai?

2018.04.16

Nors prabėgo jau daugiau nei 4 naujų metų mėnesiai, toli gražu ne visi laisvai samdomi specialistai žino apie gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pakeitimus, įsigaliojusius nuo 2018 metų sausio 1 dienos.

Skaityti daugiau
savaitės startuolis

„Savaitės startuolis“: CFlow.lt (interviu su startuplithuania.com)

2018.04.09

Puslapio startuplithuania.com rubrikoje „Savaitės startuolis“ pasidalinome savo mintimis ir patirtimi apie „CFlow“: idėjos gimimą, įgyvendinimą, iššūkius.

Skaityti daugiau
Grafikos dizainerė

„Jie – „freelanceriai“. S. Korzunova: „Grafinis dizainas – tai tarptautinė vizualinė kalba“

2018.03.29

Grafikos dizainerė Sabina pasakoja apie „freelancerės“ karjerą ir asmeninį 365 dienų iššūkį, pavirtusį nemažai dėmesio internete sulaukiančiu projektu.

Skaityti daugiau

10 filmų individualiai dirbantiems grafikos dizaineriams ir… dailininkams

2018.03.05

Skilties „Filmai „freelanceriams“ akiratyje – grafikos dizaineriai ir… dailininkai. Pristatome 10 tikrų istorijų, pradedant garsiojo „I ❤ NY“ logotipo sukūrimu, baigiant Vincento van Gogo kančiomis.

Skaityti daugiau
vertėjai

„Jie – „freelanceriai“. Ž. Seliokienė: „Vertėjos specialybė Lietuvoje vis dar egzotiška“

2018.02.25

Laisvai samdoma vertėja dirbanti moteris dalinasi profesijos ypatumais ir atskleidžia, kad vertėjauti klientui yra tekę net operacijos metu.

Skaityti daugiau

„Jie – „freelanceriai“. Kalanetikos studiją Antakalnyje atidariusi trenerė individualią veiklą derina su pastoviu darbu

2018.01.08

Rubrikoje „Jie – „freelanceriai“ šįkart lankosi kalanetikos trenerė Ugnė Bernotienė. Jauna ir aktyvi moteris individualią veiklą derina su pastoviu samdomu darbu ir tikina, kad šitaip abi darbo formas sėkmingai papildo joms būdingais privalumais.   

Skaityti daugiau

Jie –„freelanceriai“. Mama ir sūnus rinką užkariauja, dirbdami kartu

2017.12.28

Darnus mamos ir sūnaus tandemas – įrodymas, kad individualia veikla vienodai sėkmingai verčiasi tiek jaunesnės, tiek ir vyresnės kartos atstovai, o kartais net – dirbdami išvien. Šiame interviu – plačiau apie tris individualias veiklas: reklamos, vigvamų ir spalvotų raidžių gamybą.

Skaityti daugiau