Individuali veikla pagal pažymą: kas tai?

2015.11.02

Anot „CFlow“ direktoriaus Andriaus Mironovskio, Lietuvoje pagal individualios veiklos pažymas šiuo metu dirba daugmaž 77 tūkst. asmenų. Natūralu, kad palankioje ekonominėje aplinkoje šis skaičius nuolat auga – vis daugiau žmonių domisi populiarėjančia galimybe dirbti nepriklausomai. Individuali veikla pagal pažymą – paprasčiausias būdas to pasiekti, nesteigiant įmonės: pakanka užsiregistruoti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) ir gauti reikiamą pažymą. Nusprendus veiklą nutraukti, tereikia raštu apie tai informuoti VMI. Individualia veikla gali užsiimti kiekvienas fizinis asmuo.

Kartą sėkmingai parduotas automobilis ar išnuomotas butas, žinoma, dar nereiškia, kad užsiimate individualia veikla. Tačiau, jei tam tikra veikla, siekdami pelno, užsiimate reguliariai (pavyzdžiui, teikiate tam tikras mokamas konsultacijas), ją registruoti reikės. Tokiu atveju, privalėsite deklaruoti pajamas ir mokėti mokesčius.

Individuali veikla gali būti vykdoma dvejopai:

  1. pagal individualios veiklos pažymą;
  2. pagal verslo liudijmą.

Esminis skirtumas tarp šių dviejų būdų toks: įsigijus verslo liudijimą, reikalinga iš karto sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį, o verstis galima tik griežtai nustatytomis veiklos rūšimis. Individuali veikla pagal pažymą yra kur kas lankstesnė, kadangi apima daugybę pačių įvairiausių veiklos rūšių. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, pajamų mokestį privaloma sumokėti nuo faktiškai gautų pajamų, pasibaigus metams.

„Užsiimti individualia veikla tikrai paprasta, tačiau šioks toks „popierizmas“ žmogui, ką tik pradėjusiam dirbti pagal individualios veiklos pažymą, iš pradžių gali pasirodyti painus. Būtent tam ir sukūrėme „Cflow“ – programą, atliekančią visą biurokratinį darbą už Jus”, – sako A. Mironovskis.

Norint sužinoti, kokiai rūšiai reikėtų priskirti Jūsų vykdyti planuojamą veiklą, tereikia susisiekti su Statistikos departamentu telefonu (8 5) 236 4716.

Taip pat skaitykite: 
Individualios veiklos mokesčiai? Nieko sudėtingo!


Turite kitų klausimų? Rašykite mums el. paštu info@cflow.lt arba skambinkite Mokesčių informacijos centro numeriu 1882, o kitame straipsnyje plačiau skaitykite apie tai, kuo individuali veikla pagal pažymą skiriasi nuo individualios veiklos pagal verslo liudijimą.

Komentarai

Karantinas kai kuriems freelanceriams reiškia draudimą dirbti. O kaip su įsipareigojimais?

2020.03.16

Teisininko komentaras Vyriausybei nuo pirmadienio paskelbus karantiną, bent dviems savaitėms kai kuriems freelanceriams draudžiama arba pasidaro neįmanoma dirbti: negali išvykti į užsienį, nevyks suplanuoti renginiai, negali teikti kai kurių paslaugų. O daugeliui freelancerių tokia padėtis reiškia pradelstą lizingo ar būsto paskolos mokėjimą, taip pat artėja pajamų deklaravimo ir mokesčių mokėjimo laikas.  Apie teisinį karantino vertinimą […]

Skaityti daugiau

7 patarimai, kurie padės tapti sėkmingu „freelanceriu“

2019.07.05

Dirbti savarankiškai gali bene kiekvienas, tačiau, norint, kad individuali veikla taptų realiu pragyvenimo šaltiniu, o ne papildomu uždarbiu ar hobiu, reikia šiek tiek labiau pasistengti. Štai 7 patarimai, kuriais vadovautis turėtų kiekvienas „freelanceris“.

Skaityti daugiau

Jie – „freelanceriai“. K. Jarmalytė: „Tapyba ant drabužių meną priartinu prie žmonių“

2017.09.10

Rubrikoje „Jie – „freelanceriai“ lankosi kūrėja Karolina Jarmalytė. Naujame interviu mergina atskleidžia, kaip atsisakė aukštų pareigų ir pasinėrė į tapybą, dalinasi mintimis apie savarankišką darbą ir meną, kuris artimas visiems žmonėms. 

Skaityti daugiau
freelanceris

„Freelanceris“ Lietuvoje: kaip pradėti dirbti individualiai?

2016.06.01

Tau seniai atsibodo „ofisinis“ darbas nuo aštuntos iki penktos, rutina ir tai, kad direktorius iki šiol nepadidino algos. Gal verčiau dirbk individualiai ir būk „freelanceris“?

Skaityti daugiau

„Pakrantė“ – gamtos apsuptyje įsikūrusi bendradarbystės erdvė kūrybininkams

2018.12.18

Anot Giedrės Krylovaitės, „Pakrantės“ „coworking’as“ išsiskiria tuo, kad yra įsikūręs gamtos apsuptyje ir yra ideali vieta kūrybininkams, kurie čia gali naudotis net teniso kortais.

Skaityti daugiau

Jie –„freelanceriai“. Grafikos dizainerė Rūta: „Klientai patys dažnai nežino, ko nori“

2018.12.18

Savamokslė grafikos dizainerė įsitikinusi, kad dauguma jos kolegų susiduria su įnoringais klientais, ir atskleidžia savo metodą, kaip kovoti su užsakovais, kurie ir patys ne visuomet supaiso savo įgeidžių.

Skaityti daugiau

Bendradarbystės erdvių tinklas „Happspace“ Kaune „freelanceriams“ siūlo net masažus

2018.12.01

„Happspace“ lokacijose ypatingas dėmesys skiriamas ne tik darbui, bet ir poilsiui, laisvai samdomi specialistai, panorėję, čia gali atsipalaiduoti masažo kambaryje arba numigti būtent tam sukurtoje vietoje.

Skaityti daugiau

Bendradarbystės erdvė „Altspace“ plečiasi: ypač laukia kūrybinių industrijų atstovų

2018.11.06

Didelio susidomėjimo sulaukęs ir didžiules ambicijas pademonstravęs „hub’as“ lapkričio 5 dieną atidarė antrąjį savo padalinį.

Skaityti daugiau
Vilnius Tech Park

Bendradarbystės erdvė „Vilnius Tech Park“: žaliuojanti oazė „freelanceriams“ ir startuolių komandoms

2018.09.27

Rubrikoje „Bendradarbystės erdvės“ – žaliuojančioje Vilniaus oazėje įsikūręs „Vilnius Tech Park“, kuriame vietą atranda ne tik „freelanceriai“, bet ir įvairaus dydžio startuolių komandos bei investuotojai.

Skaityti daugiau

„Jie – „freelanceriai“. Du viename: D. Pauliuščenkaitė – ir meno vadovė, ir tekstų kūrėja

2018.09.23

Deimantė sėkmingai įsisavino dvi specialybes – tekstų kūrėjos bei meno vadovės – ir jau kurį laiką teikia individualias paslaugas tokiems klientams, kaip „Garnier“, „Fructis“ ar „Viaplay“.

Skaityti daugiau