Jie – „freelanceriai“. Danielius Goriunovas („Debesyla“): „Esu baisus tinginys“

2017.08.11

„CFlow“ pristato naują straipsnių ciklą „Jie – freelanceriai, kuriame nuo šiol – laisvai samdomų specialistų sėkmės istorijos, patirtys ir patarimai. Pirmame šios rubrikos interviu kalbiname Danielių Goriunovą, daugeliui geriau žinomą „Debesylos“ vardu.

– Danieliau, ar seniai dirbi laisvai samdomu specialistu? Kokios srities „freelanceris“ esi ir kokia konkrečiai veikla užsiimi?

– Labas! Esu tinklaraštininkas ir paskaitų vedėjas – rašau tekstus ir vedu paskaitas. Rašyti man kiek smagiau, nes tai reikalauja mažiau darbo (juk parašius kokybišką tekstą gali būti ramus kokius 5 metus). Realiai, turbūt tapau savotišku saviugdos guru, nors to niekada nesiekiau.

– Kuo, tavo nuomone, išsiskiri iš kitų tos pačios srities „freelancerių“?

– Tuo, kad esu baisus tinginys. Netgi knygą apie tinginystės naudą sveikatai ir produktyvumui išleidau. Na, ir dar – į savo darbą įdedu visą širdį. Lietuvoje netrūksta tinklaraštininkų, bet didelė dalis jų dirba kažkaip… Hm… Tik dėl pinigų? Šlovės? Nežinau. Žodžiu, bent jau tingumu tikrai išsiskiriu!

D. Goriunovas. Nuotr. iš asmeninio archyvo.

– Kur dirbai, ką veikei anksčiau ir kas paskatino pradėti dirbti savarankiškai? Ar pradžia tau buvo sudėtinga?

– Pirmiau studijavau statybos inžineriją, nes tėvai sakė, kad reikia diplomo ir kad be diplomo negyvensi. Kažkaip dabar jau trečius metus gyvenu be diplomo. Turbūt jo prireiks vėliau.

Studijų metu dirbau draudimo brokeriu „Gjensidige“. Įmonė šauni, žmonės irgi šaunūs. Bet veikla mane šiek tiek „nužudė“ – tikrai ne mano stilius sedėti ir įkalbinėti žmones apsidrausti. Aš geriau kokį straipsnį apie draudimo svarbą parašysiu!

– Kaip pasikeitė tavo gyvenimas, įpročiai, dienotvarkė po to? Ar pokyčiai išėjo į naudą? Kaip nauja realybė skyrėsi nuo tavo įsivaizdavimų?

– Žinot… O aš nieko ir neįsivaizdavau. Galbūt todėl užtrukau 3 metus, kol gavau bent eurą pajamų (net ne pelno) iš savo tinklaraščio – į pelną „einu“ tik apie metus su trupučiu.

Aš niekada nieko neplanavau, dar ir dabar neplanuoju. Man pasiūlo nuveikti ką smagaus ar pats sugalvoju, ir tai padarau. Mėnesiui atsijungti internetą? Smagu! Padariau. Geriausias mėnuo, kokį esu turėjęs! Išleisti popierinę knygą? Na, jei siūlote, ponai iš leidyklos, tai… Na, galim! Pirmyn!

Tai turbūt būti „freelanceriu“ ir yra ta laisvė nekurti dvidešimties ateinančių metų verslo planų, o tiesiog mėgautis gyvenimu ir plaukti juo. Mėgautis kiekviena diena, dirbti iš širdies, gyventi. Man tai patinka!

D. Goriunovas. Nuotr. iš asmeninio archyvo.

– Ką darytum kitaip, jei dirbti individualiai pradėtum dabar?

– Prašyčiau daugiau eurų. Galbūt gaudavau mažai atlygio, nes dirbau beveik dykai?

– Esi portalo debesyla.lt autorius. Ar galėtum šiek tiek plačiau papasakoti apie šį projektą? Ar jis susijęs su tavo individualia veikla? Kaip?

– Tai – mano veiklos pagrindas. Be debesyliečių, savo sekėjų, būčiau niekas. Ir jei kurią dieną jie nuspręs, kad, Danieliau, gana čia tau, tai ties čia ir baigsis mano veikla – ieškosiu naujo gyvenimo pašaukimo. Esu butybė, kurią sukūrė mano sekė… Oi. Atsiprašau, įsijaučiau į Dievo vaidmenį.

Na, o savo tinklaraštyje aš pasakoju apie beprotiškus iššūkius, savęs pažinimą, psichologiją ir minimalizmą. Puslapyje reiškiu savo mintis. Tik dėl tinklaraščio galiu rašyti taip, kaip rašau dabar.

– Ar esi susidūręs su nemaloniais klientais? Gal turi labiausiai įstrigusią situaciją? Kaip ją sprendei? Beje, kokios užsakovų savybės tave labiausiai erzina?

– Kadaise bendravau su žmonėmis, kurių požiūris buvo daugmaž toks: „Laba diena, esame moksleiviai iš X (mažo miestelio, kažkur 250 kilometrų atstumu nuo Kauno). Norėtume pakviesti, kad pravestumėte paskaitą. Mes pasakysime, kad ją filmuosime, bet išties nefilmuosime; sumokėti 20 eurų už benziną taip pat negalime, nes negalime. Ai, ir į paskaitą ateis du žmonės, nes mes pamiršime padaryti reklamą. LOL, kam to išvis reikia. YOLO.“

… Gerai, kad tokių atvejų buvo tik vienas. Dėjau ant tokių žmonių.

D. Goriunovas. Nuotr. iš asmeninio archyvo.

– Kokie užsakovai, kokios užduotys tau patinka labiausiai? Koks tau yra idealus klientas?

– Norus. Arba, kitaip tariant, priešingas ką tik minėtam variantui.

Neapkenčiu, kai į paskaitą ateina pamiegoti arba vietoj to, kad perskaitytų straipsnį iki galo, sako: „Ai, įdomu, bet per ilga“. Aš juk neverčiu vartoti tai, ką sukuriu. Galima visai neskaityti!

– Individualios veiklos mokesčiai ir buhalterinė apskaita. Ar sudėtinga pradedančiam „freelanceriui“ visa tai greitai įsisavinti ir kaip su šia „biurokratija“ tvarkaisi pats? 

– Su „CFlow“ – itin lengva! Ir taip, čia reklama jums.

– Koks svarbiausias patarimas, kurį duotum kitam „freelanceriui“? 

– Dirbi tris mėnesius, tačiau vis tiek neuždirbi?.. Nesustok. Bandyk, bandyk kitaip, bandyk dar kitaip. Po trejų metų (arba greičiau) pamatysi, kad įgūdžiai susidėjo į kalną, o reklamuoti savęs nebereikės. Ar bent jau tai suveikė man, netyčia.


D. Goriunovas. Nuotr. iš asmeninio archyvo.

Dirbi individualiai ir nori pasidalinti savo sėkmės istorija? Rašyk mums adresu info@cflow.lt arba siųsk asmeninę žinutę feisbuke

Komentarai

Filmai fotografams

10 geriausių filmų (individualiai dirbantiems) fotografams

2018.05.16

Rubrikoje „Filmai „freelanceriams“ pristatome dešimtuką geriausių vaidybinių ir dokumentinių kino juostų apie fotografiją bei fotografus, kurios sudomins ne tik akimirkos meną išmanančius specialistus.

Skaityti daugiau

„Jie – „freelanceriai“. K. Černeckis: „Rinkdamiesi papuošalus, žmonės darosi drąsesni“

2018.05.11

Išskirtinius papuošalus kuriantis juvelyras savo aistrą sėkmingai pavertė darbu ir daugelio moterų gerai žinomu prekės ženklu „RO Jewellery“.

Skaityti daugiau
individualios veiklos mokesciai 2018

Supras kiekvienas: individualios veiklos mokesčiai 2018 (+pavyzdys)

2018.04.17

Šiame įraše paaiškiname individualios veiklos mokesčių sistemą, naudodami kiekvienam suprantamą pavyzdį, atnaujintą pagal 2018 metų pakeitimus.

Skaityti daugiau
GPM individualiai veiklai

Ar žinote, koks GPM tarifo dydis taikomas jūsų individualiai veiklai?

2018.04.16

Nors prabėgo jau daugiau nei 4 naujų metų mėnesiai, toli gražu ne visi laisvai samdomi specialistai žino apie gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pakeitimus, įsigaliojusius nuo 2018 metų sausio 1 dienos.

Skaityti daugiau
savaitės startuolis

„Savaitės startuolis“: CFlow.lt (interviu su startuplithuania.com)

2018.04.09

Puslapio startuplithuania.com rubrikoje „Savaitės startuolis“ pasidalinome savo mintimis ir patirtimi apie „CFlow“: idėjos gimimą, įgyvendinimą, iššūkius.

Skaityti daugiau
Grafikos dizainerė

„Jie – „freelanceriai“. S. Korzunova: „Grafinis dizainas – tai tarptautinė vizualinė kalba“

2018.03.29

Grafikos dizainerė Sabina pasakoja apie „freelancerės“ karjerą ir asmeninį 365 dienų iššūkį, pavirtusį nemažai dėmesio internete sulaukiančiu projektu.

Skaityti daugiau

10 filmų individualiai dirbantiems grafikos dizaineriams ir… dailininkams

2018.03.05

Skilties „Filmai „freelanceriams“ akiratyje – grafikos dizaineriai ir… dailininkai. Pristatome 10 tikrų istorijų, pradedant garsiojo „I ❤ NY“ logotipo sukūrimu, baigiant Vincento van Gogo kančiomis.

Skaityti daugiau
vertėjai

„Jie – „freelanceriai“. Ž. Seliokienė: „Vertėjos specialybė Lietuvoje vis dar egzotiška“

2018.02.25

Laisvai samdoma vertėja dirbanti moteris dalinasi profesijos ypatumais ir atskleidžia, kad vertėjauti klientui yra tekę net operacijos metu.

Skaityti daugiau