Jie – „freelanceriai“. Danielius Goriunovas („Debesyla“): „Esu baisus tinginys“

2017.08.11

„CFlow“ pristato naują straipsnių ciklą „Jie – freelanceriai, kuriame nuo šiol – laisvai samdomų specialistų sėkmės istorijos, patirtys ir patarimai. Pirmame šios rubrikos interviu kalbiname Danielių Goriunovą, daugeliui geriau žinomą „Debesylos“ vardu.

– Danieliau, ar seniai dirbi laisvai samdomu specialistu? Kokios srities „freelanceris“ esi ir kokia konkrečiai veikla užsiimi?

– Labas! Esu tinklaraštininkas ir paskaitų vedėjas – rašau tekstus ir vedu paskaitas. Rašyti man kiek smagiau, nes tai reikalauja mažiau darbo (juk parašius kokybišką tekstą gali būti ramus kokius 5 metus). Realiai, turbūt tapau savotišku saviugdos guru, nors to niekada nesiekiau.

– Kuo, tavo nuomone, išsiskiri iš kitų tos pačios srities „freelancerių“?

– Tuo, kad esu baisus tinginys. Netgi knygą apie tinginystės naudą sveikatai ir produktyvumui išleidau. Na, ir dar – į savo darbą įdedu visą širdį. Lietuvoje netrūksta tinklaraštininkų, bet didelė dalis jų dirba kažkaip… Hm… Tik dėl pinigų? Šlovės? Nežinau. Žodžiu, bent jau tingumu tikrai išsiskiriu!

D. Goriunovas. Nuotr. iš asmeninio archyvo.

– Kur dirbai, ką veikei anksčiau ir kas paskatino pradėti dirbti savarankiškai? Ar pradžia tau buvo sudėtinga?

– Pirmiau studijavau statybos inžineriją, nes tėvai sakė, kad reikia diplomo ir kad be diplomo negyvensi. Kažkaip dabar jau trečius metus gyvenu be diplomo. Turbūt jo prireiks vėliau.

Studijų metu dirbau draudimo brokeriu „Gjensidige“. Įmonė šauni, žmonės irgi šaunūs. Bet veikla mane šiek tiek „nužudė“ – tikrai ne mano stilius sedėti ir įkalbinėti žmones apsidrausti. Aš geriau kokį straipsnį apie draudimo svarbą parašysiu!

– Kaip pasikeitė tavo gyvenimas, įpročiai, dienotvarkė po to? Ar pokyčiai išėjo į naudą? Kaip nauja realybė skyrėsi nuo tavo įsivaizdavimų?

– Žinot… O aš nieko ir neįsivaizdavau. Galbūt todėl užtrukau 3 metus, kol gavau bent eurą pajamų (net ne pelno) iš savo tinklaraščio – į pelną „einu“ tik apie metus su trupučiu.

Aš niekada nieko neplanavau, dar ir dabar neplanuoju. Man pasiūlo nuveikti ką smagaus ar pats sugalvoju, ir tai padarau. Mėnesiui atsijungti internetą? Smagu! Padariau. Geriausias mėnuo, kokį esu turėjęs! Išleisti popierinę knygą? Na, jei siūlote, ponai iš leidyklos, tai… Na, galim! Pirmyn!

Tai turbūt būti „freelanceriu“ ir yra ta laisvė nekurti dvidešimties ateinančių metų verslo planų, o tiesiog mėgautis gyvenimu ir plaukti juo. Mėgautis kiekviena diena, dirbti iš širdies, gyventi. Man tai patinka!

D. Goriunovas. Nuotr. iš asmeninio archyvo.

– Ką darytum kitaip, jei dirbti individualiai pradėtum dabar?

– Prašyčiau daugiau eurų. Galbūt gaudavau mažai atlygio, nes dirbau beveik dykai?

– Esi portalo debesyla.lt autorius. Ar galėtum šiek tiek plačiau papasakoti apie šį projektą? Ar jis susijęs su tavo individualia veikla? Kaip?

– Tai – mano veiklos pagrindas. Be debesyliečių, savo sekėjų, būčiau niekas. Ir jei kurią dieną jie nuspręs, kad, Danieliau, gana čia tau, tai ties čia ir baigsis mano veikla – ieškosiu naujo gyvenimo pašaukimo. Esu butybė, kurią sukūrė mano sekė… Oi. Atsiprašau, įsijaučiau į Dievo vaidmenį.

Na, o savo tinklaraštyje aš pasakoju apie beprotiškus iššūkius, savęs pažinimą, psichologiją ir minimalizmą. Puslapyje reiškiu savo mintis. Tik dėl tinklaraščio galiu rašyti taip, kaip rašau dabar.

– Ar esi susidūręs su nemaloniais klientais? Gal turi labiausiai įstrigusią situaciją? Kaip ją sprendei? Beje, kokios užsakovų savybės tave labiausiai erzina?

– Kadaise bendravau su žmonėmis, kurių požiūris buvo daugmaž toks: „Laba diena, esame moksleiviai iš X (mažo miestelio, kažkur 250 kilometrų atstumu nuo Kauno). Norėtume pakviesti, kad pravestumėte paskaitą. Mes pasakysime, kad ją filmuosime, bet išties nefilmuosime; sumokėti 20 eurų už benziną taip pat negalime, nes negalime. Ai, ir į paskaitą ateis du žmonės, nes mes pamiršime padaryti reklamą. LOL, kam to išvis reikia. YOLO.“

… Gerai, kad tokių atvejų buvo tik vienas. Dėjau ant tokių žmonių.

D. Goriunovas. Nuotr. iš asmeninio archyvo.

– Kokie užsakovai, kokios užduotys tau patinka labiausiai? Koks tau yra idealus klientas?

– Norus. Arba, kitaip tariant, priešingas ką tik minėtam variantui.

Neapkenčiu, kai į paskaitą ateina pamiegoti arba vietoj to, kad perskaitytų straipsnį iki galo, sako: „Ai, įdomu, bet per ilga“. Aš juk neverčiu vartoti tai, ką sukuriu. Galima visai neskaityti!

– Individualios veiklos mokesčiai ir buhalterinė apskaita. Ar sudėtinga pradedančiam „freelanceriui“ visa tai greitai įsisavinti ir kaip su šia „biurokratija“ tvarkaisi pats? 

– Su „CFlow“ – itin lengva! Ir taip, čia reklama jums.

– Koks svarbiausias patarimas, kurį duotum kitam „freelanceriui“? 

– Dirbi tris mėnesius, tačiau vis tiek neuždirbi?.. Nesustok. Bandyk, bandyk kitaip, bandyk dar kitaip. Po trejų metų (arba greičiau) pamatysi, kad įgūdžiai susidėjo į kalną, o reklamuoti savęs nebereikės. Ar bent jau tai suveikė man, netyčia.


D. Goriunovas. Nuotr. iš asmeninio archyvo.

Dirbi individualiai ir nori pasidalinti savo sėkmės istorija? Rašyk mums adresu info@cflow.lt arba siųsk asmeninę žinutę feisbuke

Komentarai

„Jie – „freelanceriai“. Kalanetikos studiją Antakalnyje atidariusi trenerė individualią veiklą derina su pastoviu darbu

2018.01.08

Rubrikoje „Jie – „freelanceriai“ šįkart lankosi kalanetikos trenerė Ugnė Bernotienė. Jauna ir aktyvi moteris individualią veiklą derina su pastoviu samdomu darbu ir tikina, kad šitaip abi darbo formas sėkmingai papildo joms būdingais privalumais.   

Skaityti daugiau

Jie –„freelanceriai“. Mama ir sūnus rinką užkariauja, dirbdami kartu

2017.12.28

Darnus mamos ir sūnaus tandemas – įrodymas, kad individualia veikla vienodai sėkmingai verčiasi tiek jaunesnės, tiek ir vyresnės kartos atstovai, o kartais net – dirbdami išvien. Šiame interviu – plačiau apie tris individualias veiklas: reklamos, vigvamų ir spalvotų raidžių gamybą.

Skaityti daugiau

Jie – „freelanceriai“. J. Vaitkutė: „Dirbant individualiai, reikia disciplinos“

2017.12.13

Kūriniais iš maisto išgarsėjusi menininkė individualią veiklą pradėjo tuoj po mokyklos, tačiau teigia, kad taip dirbant reikia mokėti save disciplinuoti.

Skaityti daugiau
skolos freelanceriai

Atsako ekspertai: viskas, ką apie nesąžiningus klientus ir skolų išieškojimą turi žinoti „freelanceriai“

2017.11.01

Bene nemaloniausia problema, su kuria gali susidurti laisvai samdomas specialistas – laiku sumokėti vengiantis arba apskritai to nedarantis klientas. Kokių priemonių imtis, susidūrus su nesąžiningu klientu, „CFlow“ rubrikoje „Atsako ekspertai“ pasakoja skolų išieškojimo specialistė Kristina Šimkuvienė.

Skaityti daugiau

Jie – „freelanceriai“. K. Jarmalytė: „Tapyba ant drabužių meną priartinu prie žmonių“

2017.09.10

Rubrikoje „Jie – „freelanceriai“ lankosi kūrėja Karolina Jarmalytė. Naujame interviu mergina atskleidžia, kaip atsisakė aukštų pareigų ir pasinėrė į tapybą, dalinasi mintimis apie savarankišką darbą ir meną, kuris artimas visiems žmonėms. 

Skaityti daugiau

Jie – „freelanceriai“. Martynas Zaremba: „Eidamas fotografuoti, pamiršk apie šortus ir basutes“

2017.08.27

Rubrikoje „Jie – „freelanceriai“ svečiuojasi bendradarbystės erdvės „Fridge“ įkūrėjas ir profesionalus fotografas M. Zaremba.

Skaityti daugiau

Jie – „freelanceriai“. Ilona Petrovė: „Tekstų kūrėjų bendruomenė – ne itin draugiška“

2017.08.21

Tęsiame savo naująją rubriką „Jie – freelanceriai“, kurioje į „CFlow“ interviu klausimus šįkart atsako redaktorė Ilona Petrovė.

Skaityti daugiau
Debesyla

Jie – „freelanceriai“. Danielius Goriunovas („Debesyla“): „Esu baisus tinginys“

2017.08.11

„CFlow“ pristato naują straipsnių ciklą „Jie – freelanceriai“, kuriame nuo šiol – laisvai samdomų specialistų sėkmės istorijos, patirtys ir patarimai. Pirmame šios rubrikos interviu kalbiname tinklaraštininką Danielių Goriunovą, daugeliui geriau žinomą „Debesylos“ vardu.

Skaityti daugiau
laisvai samdomas darbas

5 taisyklės „freelancerių“ ieškantiems verslininkams: kaip sėkmingai bendradarbiauti su laisvai samdomais specialistais?

2017.05.31

Norėdami paneigti dažnai apie „freelancerius“ girdimus mitus, pateikiame 5 taisykles, kuriomis vadovaudamiesi rasite bendrą kalbą su laisvai samdomais specialistais.

Skaityti daugiau
startuolis startup Lietuvoje

Startuolis Lietuvoje: interviu su „CFlow“ įkūrėju Andrium Mironovskiu

2017.05.10

Startuolio kūrimo užkulisiai ir laisvai samdomų specialistų darbo tendencijos. Apie visa tai – pirmosios elektroninės apskaitos šalies „freelanceriams“ kūrėjas.

Skaityti daugiau
sąskaita faktūra

Sąskaitų faktūrų tipai: standartinė, išankstinė, kreditinė

2016.08.04

Vykdant individualią veiklą, gali prireikti išrašyti ne tik standartinę, bet ir išankstinę ar kreditinę sąskaitą faktūrą. Kuo jos skiriasi?

Skaityti daugiau
individuali veikla

7 patarimai, kurie padės tapti sėkmingu freelanceriu

2016.07.05

Dirbti savarankiškai gali bene kiekvienas, tačiau, norint, kad individuali veikla taptų realiu pragyvenimo šaltiniu, o ne papildomu uždarbiu ar hobiu, reikia šiek tiek labiau pasistengti. Štai 7 patarimai, kuriais vadovautis turėtų kiekvienas freelanceris.

Skaityti daugiau
freelanceris

Freelanceris Lietuvoje: kaip pradėti dirbti individualiai?

2016.06.01

Tau seniai atsibodo „ofisinis“ darbas nuo aštuntos iki penktos, rutina ir tai, kad direktorius iki šiol nepadidino algos. Gal verčiau dirbk individualiai ir būk freelanceris?

Skaityti daugiau
Individualios veiklos mokesčiai

Individualios veiklos mokesčiai? Nieko sudėtingo!

2016.03.14

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl daugelis žmonių taip ir nesiima individualios veiklos, yra mokesčių baimė. Tačiau, dirbant pagal individualios veiklos pažymą, baimintis nėra priežasčių – viskas labai paprasta!

Skaityti daugiau
apskaita

Individualios veiklos apskaita: elektroninė ar „popierinė“? (Palyginimas)

2016.02.22

Elektroninė individualios veiklos apskaita ar įprasta „popierinė“ buhalterija: ką pasirinkti? Sužinokite, kaip dirbti savrankiškai patogiausia.

Skaityti daugiau
Individualios veiklos registravimas

Individualios veiklos registravimas ir nutraukimas: paprasta, kaip du kart du

2016.01.30

Individualios veiklos registravimas, kaip ir nutraukimas, užtrunka vos kelias minutes. Sužinokite, kaip gauti individualios veiklos pažymą tojau pat!

Skaityti daugiau
Verslo liudijimas ar pazyma

Verslo liudijimas ar individualios veiklos pažyma?

2015.11.04

Norite imtis individualios veiklos, bet nežinote, kurį būdą pasirinkti? Kas geriau Jums: verslo liudijimas ar individualios veiklos pažyma? Palyginkite skirtumus.

Skaityti daugiau
Individuali veikla pagal pažymą

Individuali veikla pagal pažymą: kas tai?

2015.11.02

Svajojate pradėti dirbti savarankiškai? Individuali veikla pagal pažymą – paprasčiausias būdas to pasiekti.

Skaityti daugiau
Icon euroSkaičiuoklė