Individuali veikla pagal pažymą: kas tai?

2015.11.02

Anot „CFlow“ direktoriaus Andriaus Mironovskio, Lietuvoje pagal individualios veiklos pažymas šiuo metu dirba daugmaž 77 tūkst. asmenų. Natūralu, kad palankioje ekonominėje aplinkoje šis skaičius nuolat auga – vis daugiau žmonių domisi populiarėjančia galimybe dirbti nepriklausomai. Individuali veikla pagal pažymą – paprasčiausias būdas to pasiekti, nesteigiant įmonės: pakanka užsiregistruoti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) ir gauti reikiamą pažymą. Nusprendus veiklą nutraukti, tereikia raštu apie tai informuoti VMI. Individualia veikla gali užsiimti kiekvienas fizinis asmuo.

Kartą sėkmingai parduotas automobilis ar išnuomotas butas, žinoma, dar nereiškia, kad užsiimate individualia veikla. Tačiau, jei tam tikra veikla, siekdami pelno, užsiimate reguliariai (pavyzdžiui, teikiate tam tikras mokamas konsultacijas), ją registruoti reikės. Tokiu atveju, privalėsite deklaruoti pajamas ir mokėti mokesčius.

Individuali veikla gali būti vykdoma dvejopai:

  1. pagal individualios veiklos pažymą;
  2. pagal verslo liudijmą.

Esminis skirtumas tarp šių dviejų būdų toks: įsigijus verslo liudijimą, reikalinga iš karto sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį, o verstis galima tik griežtai nustatytomis veiklos rūšimis. Individuali veikla pagal pažymą yra kur kas lankstesnė, kadangi apima daugybę pačių įvairiausių veiklos rūšių. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, pajamų mokestį privaloma sumokėti nuo faktiškai gautų pajamų, pasibaigus metams.

„Užsiimti individualia veikla tikrai paprasta, tačiau šioks toks „popierizmas“ žmogui, ką tik pradėjusiam dirbti pagal individualios veiklos pažymą, iš pradžių gali pasirodyti painus. Būtent tam ir sukūrėme „Cflow“ – programą, atliekančią visą biurokratinį darbą už Jus”, – sako A. Mironovskis.

Norint sužinoti, kokiai rūšiai reikėtų priskirti Jūsų vykdyti planuojamą veiklą, tereikia susisiekti su Statistikos departamentu telefonu (8 5) 236 4716.

Taip pat skaitykite: 
Individualios veiklos mokesčiai? Nieko sudėtingo!


Turite kitų klausimų? Rašykite mums el. paštu info@cflow.lt arba skambinkite Mokesčių informacijos centro numeriu 1882, o kitame straipsnyje plačiau skaitykite apie tai, kuo individuali veikla pagal pažymą skiriasi nuo individualios veiklos pagal verslo liudijimą.

Komentarai

Filmai fotografams

10 geriausių filmų (individualiai dirbantiems) fotografams

2018.05.16

Rubrikoje „Filmai „freelanceriams“ pristatome dešimtuką geriausių vaidybinių ir dokumentinių kino juostų apie fotografiją bei fotografus, kurios sudomins ne tik akimirkos meną išmanančius specialistus.

Skaityti daugiau

„Jie – „freelanceriai“. K. Černeckis: „Rinkdamiesi papuošalus, žmonės darosi drąsesni“

2018.05.11

Išskirtinius papuošalus kuriantis juvelyras savo aistrą sėkmingai pavertė darbu ir daugelio moterų gerai žinomu prekės ženklu „RO Jewellery“.

Skaityti daugiau
individualios veiklos mokesciai 2018

Supras kiekvienas: individualios veiklos mokesčiai 2018 (+pavyzdys)

2018.04.17

Šiame įraše paaiškiname individualios veiklos mokesčių sistemą, naudodami kiekvienam suprantamą pavyzdį, atnaujintą pagal 2018 metų pakeitimus.

Skaityti daugiau
GPM individualiai veiklai

Ar žinote, koks GPM tarifo dydis taikomas jūsų individualiai veiklai?

2018.04.16

Nors prabėgo jau daugiau nei 4 naujų metų mėnesiai, toli gražu ne visi laisvai samdomi specialistai žino apie gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pakeitimus, įsigaliojusius nuo 2018 metų sausio 1 dienos.

Skaityti daugiau
savaitės startuolis

„Savaitės startuolis“: CFlow.lt (interviu su startuplithuania.com)

2018.04.09

Puslapio startuplithuania.com rubrikoje „Savaitės startuolis“ pasidalinome savo mintimis ir patirtimi apie „CFlow“: idėjos gimimą, įgyvendinimą, iššūkius.

Skaityti daugiau
Grafikos dizainerė

„Jie – „freelanceriai“. S. Korzunova: „Grafinis dizainas – tai tarptautinė vizualinė kalba“

2018.03.29

Grafikos dizainerė Sabina pasakoja apie „freelancerės“ karjerą ir asmeninį 365 dienų iššūkį, pavirtusį nemažai dėmesio internete sulaukiančiu projektu.

Skaityti daugiau

10 filmų individualiai dirbantiems grafikos dizaineriams ir… dailininkams

2018.03.05

Skilties „Filmai „freelanceriams“ akiratyje – grafikos dizaineriai ir… dailininkai. Pristatome 10 tikrų istorijų, pradedant garsiojo „I ❤ NY“ logotipo sukūrimu, baigiant Vincento van Gogo kančiomis.

Skaityti daugiau
vertėjai

„Jie – „freelanceriai“. Ž. Seliokienė: „Vertėjos specialybė Lietuvoje vis dar egzotiška“

2018.02.25

Laisvai samdoma vertėja dirbanti moteris dalinasi profesijos ypatumais ir atskleidžia, kad vertėjauti klientui yra tekę net operacijos metu.

Skaityti daugiau