Individuali veikla pagal pažymą: kas tai?

2015.11.02

Anot „CFlow“ direktoriaus Andriaus Mironovskio, Lietuvoje pagal individualios veiklos pažymas šiuo metu dirba daugmaž 77 tūkst. asmenų. Natūralu, kad palankioje ekonominėje aplinkoje šis skaičius nuolat auga – vis daugiau žmonių domisi populiarėjančia galimybe dirbti nepriklausomai. Individuali veikla pagal pažymą – paprasčiausias būdas to pasiekti, nesteigiant įmonės: pakanka užsiregistruoti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) ir gauti reikiamą pažymą. Nusprendus veiklą nutraukti, tereikia raštu apie tai informuoti VMI. Individualia veikla gali užsiimti kiekvienas fizinis asmuo.

Kartą sėkmingai parduotas automobilis ar išnuomotas butas, žinoma, dar nereiškia, kad užsiimate individualia veikla. Tačiau, jei tam tikra veikla, siekdami pelno, užsiimate reguliariai (pavyzdžiui, teikiate tam tikras mokamas konsultacijas), ją registruoti reikės. Tokiu atveju, privalėsite deklaruoti pajamas ir mokėti mokesčius.

Individuali veikla gali būti vykdoma dvejopai:

  1. pagal individualios veiklos pažymą;
  2. pagal verslo liudijmą.

Esminis skirtumas tarp šių dviejų būdų toks: įsigijus verslo liudijimą, reikalinga iš karto sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį, o verstis galima tik griežtai nustatytomis veiklos rūšimis. Individuali veikla pagal pažymą yra kur kas lankstesnė, kadangi apima daugybę pačių įvairiausių veiklos rūšių. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą, pajamų mokestį privaloma sumokėti nuo faktiškai gautų pajamų, pasibaigus metams.

„Užsiimti individualia veikla tikrai paprasta, tačiau šioks toks „popierizmas“ žmogui, ką tik pradėjusiam dirbti pagal individualios veiklos pažymą, iš pradžių gali pasirodyti painus. Būtent tam ir sukūrėme „Cflow“ – programą, atliekančią visą biurokratinį darbą už Jus”, – sako A. Mironovskis.

Norint sužinoti, kokiai rūšiai reikėtų priskirti Jūsų vykdyti planuojamą veiklą, tereikia susisiekti su Statistikos departamentu telefonu (8 5) 236 4716.

Taip pat skaitykite: 
Individualios veiklos mokesčiai? Nieko sudėtingo!


Turite kitų klausimų? Rašykite mums el. paštu info@cflow.lt arba skambinkite Mokesčių informacijos centro numeriu 1882, o kitame straipsnyje plačiau skaitykite apie tai, kuo individuali veikla pagal pažymą skiriasi nuo individualios veiklos pagal verslo liudijimą.

Komentarai

„Jie – „freelanceriai“. Du viename: D. Pauliuščenkaitė – ir meno vadovė, ir tekstų kūrėja

2018.08.13

Deimantė sėkmingai įsisavino dvi specialybes – tekstų kūrėjos bei meno vadovės – ir jau kurį laiką teikia individualias paslaugas tokiems klientams, kaip „Garnier“, „Fructis“ ar „Viaplay“.

Skaityti daugiau

Bendradarbystės erdvė „FRIDGE“: nedidelė vieta, kurioje mezgasi didelės draugystės

2018.08.02

Naujoje rubrikoje „Bendradarbystės erdvės“ skaitykite apie visoje Lietuvoje veikiančias vietas, skirtas „freelanceriams“, ir, galbūt, išbandykite darbą vienoje iš jų. Pavyzdžiui, „FRIDGE“.

Skaityti daugiau

„Jie – „freelanceriai“. A. Aleksandravičius: „Vis daugiau jaunų žmonių dirba individualiai“

2018.07.02

A. Aleksandravičiui – tik dvidešimt vieneri, tačiau jis jau antrus metus sėkmingai dirba tiek su užsienio, tiek su Lietuvos užsakovais ir su pastoviu darbu savo ateities nesieja.

Skaityti daugiau

„Jie – „freelanceriai“. Animatorius Meinardas Valkevičius: „Mano didžiausia ambicija – Oskaras!“

2018.07.02

Savo animacijos studijai vadovaujantis Meinardas kviečia pažvelgti į kūrybos užkulisius, glaustai pristato animacijos istoriją ir atskleidžia, kokie animaciniai filmai jo mėgstamiausi. 

Skaityti daugiau

10 geriausių filmų (individualiai dirbantiems) video ir kino kūrėjams

2018.06.28

Scenarijų rašymo vargai, chaosas filmavimo aikštelėse ir nesibaigianti įtampa… Pristatome 10 filmų apie video ir kino industrijoje dirbančių specialistų kasdienybę.

Skaityti daugiau

„Jie – „freelanceriai“. Operatorius G. Šulcas individualią veiklą pavertė videoprojektų studija

2018.06.21

Gediminas Šulcas – laisvai samdomas operatorius, montuotojas ir bene visų video sričių žinovas, o taip pat ir videoprojektų studijos „Silence media“ įkūrėjas.

Skaityti daugiau
Filmai fotografams

10 geriausių filmų (individualiai dirbantiems) fotografams

2018.05.16

Rubrikoje „Filmai „freelanceriams“ pristatome dešimtuką geriausių vaidybinių ir dokumentinių kino juostų apie fotografiją bei fotografus, kurios sudomins ne tik akimirkos meną išmanančius specialistus.

Skaityti daugiau

„Jie – „freelanceriai“. K. Černeckis: „Rinkdamiesi papuošalus, žmonės darosi drąsesni“

2018.05.11

Išskirtinius papuošalus kuriantis juvelyras savo aistrą sėkmingai pavertė darbu ir daugelio moterų gerai žinomu prekės ženklu „RO Jewellery“.

Skaityti daugiau